RODINY S VÍCE DĚTMI SI OPĚT POLEPŠÍ NA DANI

Vláda chce opět příští rok zvýšit daňové slevy na děti rodinám co mají více potomků. Ti co mají dítě pouze jedno budou mít daňové slevy stejné.

Ministerstvo financí má v plánu zvýšit slevu na dani na druhé dítě o 300 korun měsíčně, na třetí a každé další dítě by se měla sleva zvýšit o 600 korun. Tato zvýšení vyjdou stát asi na 2,5 miliardy korun. Andrej Babiš tak chce ulevit mladým rodinám, protože jak je známo, mít dítě je nejen veliký závazek co se do péče, ale také co se do financí týče.

testTato novela byla resortem přidána do zákonu, který má co do činění s mezinárodní spoluprací, což opozice dosti nechápe avšak vítá, že chce slevy ministerstvo navýšit, i když by se slevy mohli zvýšit více, myslí si část opozice.

Nicméně se nejedná o poslední navýšení a tak vláda počítá i s dalším navyšováním tak jak se zavázala v koaliční smlouvě. Tam uvádí, že se slevy pohnou směrem nahoru třikrát. V roce 2015 se tomu již stalo, nyní nás čeká další zvýšení pro rok 2016 a určitě má ministerstvo v plánu dodržet i třetí zvýšení a to pro rok 2017. Hrubý odhad navýšení pro rok 2017 je 500 korun na druhé dítě a 900 korun na každé třetí a další dítě , nechal se slyšet ministr financí Andreje Babiš. V tomto případě by to mělo vyjít státní kasu na 3,9 miliardy korun.

Miroslav Kalousek (TOP 09) toto navyšování hodnotí jako nezodpovědné. Podle jeho slov to povede pouze k tomu, že nyní dostanou rodiče dítěte sice více peněz, ale až dítě vyroste tak tímto krokem bude ekonomika oslabena a bude to znamenat větší finanční zátěž pro nynější děti v jejich dospělém věku.